neděle 12. října 2008

Zvrat v "The Igloo"

Devils i ve svém druhém zápase neztratili bod a radovali se z výhry 2:1 po prodloužení proti silným Penguins. Skóre však jako první otevřeli Pens, a to brankou v čase 11:52, kterou vstřelil Miroslav Šatan jakožto svůj první gól za Pittsburgh. New Jersey dokázalo srovnat až na konci třetího dějství trefou Patrika Eliáše, a protože do konce šedesátiminutovky už nikdo branku nepřidal, muselo se prodlužovat. Nakonec 38 sekund před koncem prodloužení Zach Parise proklouzl bekům Penguins u mantinelu a nádherně trefil levý růžek Fleuryho branky. Za zmínku také stojí, že se v tomto zápase udály dvě rvačky, první mezi Michaelem Ruppem z Devils a Ericem Godardem z Penguins, kde zvítězil Godard, a druhá mezi Davidem Clarksonem (NJD) a Hallem Gillem, která skončila nerozhodně.