pátek 9. října 2009

Sezona vlažně zahájena

Nový ročník NHL před týdnem začal a s ním zatím stihli Devils odehrát 3 zápasy. V zahajovacím duelu doma proti Philadelphii hned prohráli 5:2 a o dva dny později odešli bez boduz utkání s Rangers (3:2).
Dnes v noci však již Devs konečně vybojovali kýžené dva body a to dokonce na ledě soupeře, přesnějí v St. Pete Times Foru v Tampě. Skóre otevřel po pěti minutách Zach Parise, když prošťouchl kotouč za záda brankáře Smithe. Na jeho trefu však v půli zápasu odpověděl tampský zázrak Stamkos, který se dočkal ještě jedné branky v úvodu třetího dějství, to však opět vyrovnával po brance Pandolfa. Lightning se poprvé dostali do vedení v čase 45:41 po gólu bijce Fedoruka. A jak to Devils umějí, dokázali vyrovnat necelou vteřinu před závěrečnou sirénou a poslali zápas do prodloužení, v němž branka nepadla. V nájezdech rozhodl svým úderem Travis Zajac a New Jersey si konečně připsalo dva body do tabulky.